Baigiate šantažuoti – dirbate Lietuvai

Irena ir Zita prie Vyriausybės

2019 m. lapkričio mėn. 27 d.   klaipėdiečiai piketavo  prie Vyriausybės rūmų   Piketo tema „ Baigiate šantažuoti – dirbate Lietuvai“.  Apie organizuojamą renginį informavo įvairius žiniasklaidos kanalus, tai valstybinę televiziją,  LNK, TV3 televiziją, naujienų portalus: „Delfi“, „15 min“, „Alfa“, klaipėdietišką  portalą „Atvirą Klaipėdą“, dienraštį „Lietuvos rytas“, „Respublika“.

Kvietime  surašė savo nuomonę. Ji tokia, kad žiniasklaida vieninteliu tikslu, o tai vykdydama šantažą, viešina Lietuvos Respublikos  Susisiekimo ministro  Jaroslav  Narkevič  pietus, Seimo viešbutį, Ji tai daro todėl, kad  J. Narkevič  tęstų buvusio Susisiekimo ministro Roko Masiulio darbus.  Neatsitiktinai  prieš  labai svarbų  vyriausybės posėdį, kuriame turi būti  priimtas sprendimas dėl Klaipėdos jūrų  uosto (žemės, vidinės akvatorijos, išorinio reido ir susijusios infrastruktūros) bendrojo plano patvirtinimo,  išvakarėse pasirodė straipsnis  apie nelegalią žvejybą.  Internetiniame laikraštyje  DELFI  skaitome straipsnį pavadinimu „Lietuvoje Ministro  Narkevičiaus bėdos nesibaigia: įtariamas brakonieriavimu Trakų r. ežere“.  Manome, kad tai šantažas, kuriuo siekiama, jog  būtų patvirtinti „skaidriausio  kovotojo su korupcija“ R.  Masiulio planai.  Vienas iš jų – Klaipėdos uosto bendrasis planas.

Manome, jog šantažuojamas dėl Klaipėdos jūrų uosto   bendrojo plano  patvirtinimo yra ne tik ministras Jaroslav Narkevič, bet ir mes, Klaipėdos miesto gyventojai.  Šantažo esmė,  nepritardami maksimaliai uosto plėtrai,   stabdome  25 tūkstančių  darbo vietų   kūrimą, 2 tūkstančių  įmonių atsiradimą,  1,5 milijardų eurų investiciją.  Klaipėdos savivaldybė garsiai pasiskelbusi apie  Mėlynojo  proveržio  įgyvendinimą, kol kas  jį realizuoja tik savo popieriuose ir reikalavimuose didinti išlaidas mistinėms  įmonėms ir darbo vietoms. Viena iš  įstaigų, VšĮ  „Klaipėda ID“, kuri yra prisiėmusi įvykdyti 25 priemones,  rezultatais negali pasigirti.  Šiandien ši organizacija  prašo savo veiklai, kuri galimai bus  ir toliau  popierinė,   apie 400 000 eurų.

Pavargome nuo dirbtinų proveržių, kuriems iš biudžeto sumokami  didžiuliai pinigai,  o  pažadėtos  naujos darbo vietos  ir lieka tik pažadais , reikalaujame pažiūrėti tikrovei į akis. Reikalaujame negąsdinti  Lietuvos gyventojų, kad nepatvirtinus  Klaipėdos uosto bendrąjį planą,  ateityje prarasime  jūrų uosto lyderio pozicijas.    Prašome  įsiklausyti į architekto, kuris su bendraisiais miesto planais pradirbo daugiau kaip 40 metų ,  prašymą  nesunaikinti   miesto bei uosto .  Prašome  netvirtinti  „sąžiningiausio“ Susisiekimo ministro  R. Masiulio   sukurtų  pseudo proveržių.

Šį išsiųstą tekstą  beveik visi portalai į kuriuos buvo kreiptasi neatspausdino, nepaviešino.   Sureagavo tik naujienų portalas „Atvira Klaipėda“. Ji patalpino straipsnį pavadinimu „Piketuos prieš uosto bendrąjį planą“ https://www.atviraklaipeda.lt/2019/11/27/piketuos-pries-uosto-bendraji-plana/.  Prie piketuotojų priėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.  Taip pat  publicistas iš  laikraščio“Literatūra ir menas“ Marijus Gailius. Jis, gimęs Palangoje, supranta kokia trapi ir nemokšoms negailestinga yra jūra.  Vilniečiai, kurie atėjo palaikyti akcijos, sutinka, kad maksimalią uosto plėtrą būtina civilizuotai  reguliuoti, jei nenorime, kad jūros krantai būtų nuplauti.

 Klaipėdos jūrų  uosto  bendrasis  planas  Vyriausybės posėdyje nebuvo  patvirtintas, galimai dėl Susisiekimo ministro pasisakymų, jog jiems tikrai rūpi, kad klaipėdiečiai turėtų geresnes sąlygas.

Vėliau pratęsė piketą prie  Prezidentūros.  Prie piketuotojų priėjo Prezidentūros Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas, Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslav Neverovič. Jam buvo priminta, kad Prezidentas nepritaria grubiai invazijai  į Klaipėdos miestą, pajūrį.

Ne šiaip sau  respublikinė žiniasklaida ignoruoja šį ir visus kitus renginius, kurie yra skirti bendrajam uosto planui,  galimai jai yra duotas nurodymas tylėti. Kodėl?

Irena, Meras, Zitapiketas prie Vyriausybės a

Irena ir Zita prie Prezidentūros

Eglės seniūnaitijos bendruomenė

Melnragės bendruomenė

Miško kvartalo bendruomenė

 

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>