Ar Ramūnas Karbauskis kovoja su korupcija, ar ją skatina?

"Valstiečių" būstinė Klaipėdoje

„Valstiečių“ būstinė Klaipėdoje

Klaipėdiečiams Valstiečių žaliųjų sąjungos lyderiai, jų pakviesti vedliai rašo, kalba, kad  Klaipėdos gatvėmis pravažiuoja viena, kita krovininė mašina.   Miestiečiai   pro langus mato , kaip zuja į uostą ir atgal  „furos“: Baltijos pr., Statybininkų pr., Smiltelės g., Jūrininkų g., Šilutės prospektu. Anot klaipėdiškio, Valstiečių žaliųjų sąjungos vedlio  Arvydo Vaitkaus, yra suplanuota, jog  pietiniame rajone krova išaugs du kartus.  Valstybinio uosto direktorius aiškina, kad tai reikalinga valstybei, jos iždui.

Ar tikrai pasipildys valstybės iždas? Gal didesnė nauda bus  „Valstiečių“  lyderio Ramūno Karbauskio  rėmėjams, susijusiems su krovos verslu: Vidmantui Dambrauskui, Leonidui Bergeriui, Arūnui Tumai?   Kai žurnalistai klausia  vieną įtakingiausių politikų apie jo verslą, „Agrokoncerną“, trąšas, kurios kraunamos per Klaipėdos uostą, tai  gauna atsakymą, kad jau 20 metų  jis tuo nesidomintis. Labai keistai šneka R. Karbauskis, jis  nesidomi savo trąšų verslu, tačiau jo partiją į savivaldybės rinkimus veda  valstybinio uosto direktorius, kuris kuruoja, prižiūri trąšos krovos krantines, o svarbiausia, kad R. Karbauskio „trašų karaliaus“ partiją remia verslininkai, susiję su trąšų verslu.   Kitaip sakant, R. Karbauskis „nei prie ko“, kad į jo vadovaujamą partiją sulindo, kaip rėmėjai,  su trąšomis susiję verslininkai ir Klaipėdoje „valstiečių“ vedliu tampa aukštas pareigas užimantis uostininkas.  Matyt Valstiečių žaliųjų sąjungos lyderis irgi „nei prie ko“, kai su uosto krova susijęs Rokas Masiulis tampa Susisiekimo ministru. Atsitiktinumas? Labai jau daug  Uosto sąsajų su esama valdžia.

Ko nori tie, kurie dirba uoste ir krauna trąšas?  Trąšų krovos bendrovės akcininkas Igoris Udovickis nori įsigyti 91 proc. krovinių vežimo kompanijos „Gargždų geležinkelis“ akcijų.

Kas gali paneigti, kad geležinkelį reikalauja privatizuoti R. Karbauskį remiantys verslininkai? Kas gali paneigti, kad godūs trąšų krovos ir pervežimo bendrovių akcininkai nurodė „Valstiečių“ lyderiui, kas turi būti Susisiekimo ministru, jog   nusipirktų geležinkelį ir taip atpigintų savo verslą?

Manome , kad valstybinio turto prichvatizatoriai, „valstiečių“ lyderio verslo sudedamosios dalies atstovai, suprato, jog kils didelis pasipriešinimas. Aišku, kad piliečiai, pav., klaipėdietis Dionyzas Varkalis, bus prieš geležinkelio privatizavimą, prieš valstybinio uosto pavertimą į akcinę bendrovę.  Ką daryti, kaip   neutralizuoti tą nepasitenkinimą?  Manome, kad į pagalbą  godiems trąšų krovos akcininkams  ateina komunikacijos ekspertas ir verslininkas Darius Gudelis. Jis kuria „valstiečių“ partijos įvaizdį -  kovotojos su korupcija.  D. Gudeliui už gerus patarimus,  kaip įtikti tautai, gerai sekasi. Jam leidžiama sudaryti  sutartis su įvairiomis valstybės institucijomis: Nacionaline mokėjimo agentūra, Žemės ūkio ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Aplinkos ministerija ir kitomis. Tokių sutarčių buvo bent dešimt.  Facebooke  galime perskaityti R. Karbauskio surašytas mintis: „Besąlygiškai remiu Vytautą Baką, pasirašau po kiekvienu jo žodžiu apie korumpuotus politikus ir juos perkantį verslą. Gerai, kad dauguma verslininkų netoleruoja korupcijos, o šiandien valdžioje – ne korumpuoti politikai.“  Net neskanu darosi, kai  iš visų mokesčių mokėtojų pinigų  už solidžią 2, 5 milijono eurų  sumą nusiperkamas  ir įperšamas garsaus  kovotojo  su korupcija vardas.

Didžiausias kovotojas su korupcija yra Susisiekimo ministras  Rokas Masiulis. Jo reitingai auga kaip ant mielių. Manau, kad tikrasis R. Masiulio  uždavinys  yra įvykdyti trąšų  krovos ir transportavimo bendrovių akcininkų užduotį – privatizuoti geležinkelius, o uostą  paversti  akcine bendrove.  Lietuvoje viskas aukštyn kojom apversta. Korumpuoti kovoja  su korupcija ir ją įveikia.  „Valstiečių“ lyderiui R. Karbauskiui toje kovoje nėra lygių.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>