Apie valdančiųjų patyčias Klaipėdoje

2017-08-18 Etikos posėdis d

Klaipėdos miesto valdančiųjų bendravimo su opozicija bei  aktyviais klaipėdiečiais populiariausias saviraiškos būdas – patyčios tapo kasdienybe. Dėl patyčių iš miesto tarybos  pasitraukė visuomeninio komiteto „Puteikis plius“ narė Ligita Girskienė.

Valdančiųjų koalicijoje yra ir visuomeninis komitetas „Klaipėda“. Šio komiteto atstovas Vytautas Čepas nutarė tęsti patyčias. Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu jis aktyvius klaipėdiečius išvadino darmojedais. Vėliau viešai  pakartojo  panieką reiškiantį  daiktavardį. Tiesa, V. Čepas duodamas interviu į eterį kalbėjo vartodamas tik lietuvišką žodį – tinginiai.

Jo kolegos aiškina, kad V. Čepas turi savo kalbos stilių, leksiką. Ar žodis tinginiai yra priskiriamas prie išraiškingos kalbos? Ne. Tinginiai, veltėdžiai, parazitai, duonėdžiai, deja, nustato faktą, neabejotiną buvimą, tikrumą.  Savo išsakytą faktą jis grindžia tuo, kad nuo ryto iki vakaro piketuoja, sėdi miesto tarybos komitetuose, komisijose, niekur nedirba.

V. Čepas atėjo į politiką dėka klaipėdiečių, kurie susiėmę rankomis stovėjo Vilties g., saugojo jį nuo jedinstvininkų. Atėjo dėka tų,  kuriems buvo nepriimtina sovietinė diktatorinė valdymo sistema. 

Sovietinė valdymo sistema dėka aktyvių piliečių buvo pakeista į kitą, kuri vadinama vakarietiška.  Šiai sistemai būdinga, kad visuomenėje yra trys nepriklausomos valdžios: įstatymų leidžiamoji, vykdomoji ir teisėsauga. Taip pat aktyviai reiškiasi ir neoficialios valdžios: tai  žiniasklaida, kuri turi didžiulę įtaką rinkėjams ir pirmųjų trijų valdžių kontrolei, ją vadina ketvirtąja valdžia. Nevyriausybinių organizacijų sektorių  arba dar vadinama pilietinę valdžią yra įvardinama kaip   penktoji valdžia.

Trys pirmosioms oficialioms valdžios:  įstatymų leidžiamoji, tai Seimas, o savivaldybėje – miesto taryba, įstatymus įgyvendinanti, vykdomoji valdžia, tai Vyriausybė, o savivaldybėje – administracija, įstatymus prižiūrinti – teismai. Finansavimas šioms valdžioms yra skiriamas iš biudžeto. Neoficialioji valdžia – žiniasklaida  gauna pajamas kaip verslas. Ji nustato įkainius už savo paslaugas. Penktoji valdžia nėra finansuojama iš biudžeto, nėra ir verslo struktūra. Demokratinė valdžia bendradarbiauja, įsiklauso į penktosios valdžios nuomonę, totalitarinė valdžia ignoruoja visuomenę, susidoroja su penktąja valdžia.

Totalitarinis valdymas yra, kai  valstybė valdoma grupės, kuri nepripažįsta savo valdžios apribojimo. Klaipėdos mieste valdantieji liberalai ir tapo ta grupe,  reikalaujančia vienbalsiškumo. Tai akivaizdžiai pasimatė, kai vicemeras Artūras Šulcas per miesto tarybos posėdį pareiškė, jog tik jie, rinkti miestiečių yra tikrieji bendruomenės nariai. Pasirodo, kad visos kitos miestiečių bendruomenės yra netikros. Klaipėdos miesto valdantieji  arba grupė draugų ignoruoja miestiečių pasiūlymus, prašymus, tyčiojasi, kadangi į miesto valdžią kreipiasi,  pasirodo,  netikros bendruomenės.  Klaipėdos liberalai miestą nevaldo, kaip tarybiniai pirmieji sekretoriai, Musolinis ar Hitleris. Jie klaipėdiečių nesodina į kalėjimą už siekį aktyviai dalyvauti penktosios valdžios veikloje.  Jie su savo politiniais oponentais, visuomeninkais, bendruomenių atstovais susidoroja subtiliau, jie naudoja prieš juos patyčias bei demonstruoja savo valdžios galias.

Klaipėdos miesto valdantieji neatsiprašo dėl  piknaudžiavimo savo galiomis. Artūras Šulcas net neatėjo į Etikos komisijos posėdį, raštu neišsakė argumentų dėl netikrų ir tikrų bendruomenių. Valdantiesiems, kadangi jie jaučiasi visagaliai, keistai atrodo visuomeninkų pasipiktinimas, dėl vicemero A. Šulco siekio perimti bendruomenių funkcijas, išplėsti savo valdymo galias, ignoruoti, tyčiotis iš atstovų, kurie priklauso penktajai valdžiai mieste. Valdančiųjų pastoviai demonstruojamos patyčios, niekinimas,  valdžios uzurpavimas  turi vienintelį tikslą – tęsti totalitarinį valdymą.  Jam padeda ir V. Čepas, kuris tyčiojasi iš penktosios valdžios atstovų ir nesiruošia atsiprašyti.

V. Čepas  žiniasklaidai aiškino, kad jį taip pat įžeidinėja piliečiai, kurie pasitinka prie durų ir išvadina vagimi, mafija.  V. Čepo elgesys niekuo nesiskiria nuo mušeikos. Atseit,  mane piliečiai muša žodžiais, tai ir aš atsilyginu tuo pačiu, tik konkrečiai gyventojų grupei, piketuotojams, todėl jų neatsiprašysiu.

V. Čepo išsakytos patyčios, jų padaryta žala penktosios valdžios atstovams, bus svarstoma rugsėjo mėnesį.  

2017-08-18 Etikos posėdis s

 2017-08-18 Etikos posėdis f2017-08-18 Etikos posėdis2017-08-18 Etikos posėdis a

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>