Antanas Guoga – sugrįžo prie politinių ištakų įgytų Australijoje

Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis ir Tilžės akto signataro Valterio Didžio  vaikaitis Tomas Aras

Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis ir Tilžės akto signataro Valterio Didžio vaikaitis Tomas Aras

2019 m. balandžio mėn. 6 d.  Lietuvos centro partijos nariams buvo organizuotas seminaras  „Centro partijos strategija“. Vienas iš pranešėjų buvo Vladimiras Laučius.  Politologas  uždavė klausimą „Kaip politinėje kovoje turėtų save įvardinti centristai?“ V. Laučius pats ir atsakė, jog save vadinti trečiąja politine jėga  yra neteisinga, nes jeigu Lietuvos politikoje nėra  aiškių dviejų kelių, tai, be abejo, negali būti ir trečio kelio. Tačiau centristai turi žinoti.  kokią politinę erdvę jie užima, kas jie tokie yra -  ar centro dešinė, ar centro kairė.   Centristai turi labai plačias galimybes perimti tiek kairiųjų, tiek dešiniųjų programas. Kitaip sakant centristai yra miksas.

Apie rinkiminės kampanijos organizavimą kalbėjo Mindaugas Lapinskas. Jis pasakė,  kad jei jūsų teiginius supranta trylikametis, tai rinkiminė kampanija yra gerai paruošta. Didžioji dauguma žmonių nėra įsitraukę į politiką, ja visiškai nesidomi ir sudėtingos kalbos juos atstumia nuo kandidato.

Visą šeštadienį vyko paskaitos, kurių tikslas buvo  nusakyti Centro partijos  rinkiminę taktiką, strategiją.

Vakare vyko neformalus bendravimas, kurio metu daugiau sužinojome apie Centro partijos Europarlamento sąrašo lyderį Antaną Guogą. Savo prisiminimais pasidalino Tilžės akto signataro Valterio Didžio  vaikaitis Tomas Aras. A. Guogai  buvo 11 metų, kai atvyko gyventi į Australiją ir jie tapo draugais. Vėliau abudu įsijungė į šalies politinį gyvenimą, įstojo į Centro dešiniųjų partiją. Šią partiją jie pasirinko todėl, kad ji vienintelė nepripažino  Lietuvos okupacijos. Jų pasirinkta partija teigė, jog  Sovietai užgrobė Nepriklausomą valstybę ir  reikalavo   Lietuvai grąžinti laisvę.  Tiesa, Australijoje buvo partijų, kurios pripažino okupaciją, pritarė Sovietų užgrobimui, pav.  Darbiečių partija. Australija laikėsi pozicijos per visą Sovietų okupacinį laikotarpį, kad Pabaltijo valstybės yra okupuotos. Atėjusi Darbiečių partija į valdžią  nutarė pritarti Sovietų okupacijai.  Galimai   dėl to Australijoje jie ilgai valdžioje neužsibuvo.

Australijoje jaunuoliai: Tomas ir Antanas  buvo aktyvūs Centro dešiniosios partijos nariai.  Ši partija  rėmė smulkųjį verslą, šeimas, pozityvią  socialinę programą,  kurioje pagrindinis tikslas  buvo sukurti   gyventojų socialinę gerovę.  Jei atlyginimas yra mažesnis negu pragyvenimo  minimumas, tai  socialinių  pašalpų dydis turi būti  toks, jog būtų galima ne tik išgyventi, bet svarbiausia – pragyventi, t.y.  apmokėti kreditus,  poilsį ir t.t. Socialinės politikos srityje, tai ko mokėsi ir išmoko lietuviai Australijoje,  šiandien Lietuvoje nerasi nei su žiburiu.

 A. Guogos politinės pasaulėžiūros formavimuisi nemažai įtakos padarė mažlietuvių emigrantų Valterio ir Liudvikos Didžių šeima. Labai svarbu  žinoti, jog okupantų išvyti iš Klaipėdos krašto, jie niekada neprarado ryšio su Tėvyne. Meilės ir ištikimybės savo kraštui mokino sūnų Martyną ir dukrą Ievą bei anūkus ir jų draugus. Ir tai, ką puoselėjo Tilžės akto signataras Valteris Didžys, šiandien Lietuvoje siekia įgyvendinti jo gyvenimo prasmės perėmėjai: Antanas  ir Tomas.

 A. Guoga sugrįžo prie jaunystėje  įdiegtų politinių pažiūrų, kurios buvo centristinės. Todėl  pakviestas Centro partijos pirmininko Naglio Puteikio priėmė jo pasiūlymą ir aktyviai įsijungė į centristų gretas. Kitaip sakant, paklaidžiojęs po svetimas politines pievas, sugrįžo prie savo politinių ištakų, kurias įskiepijo garbingas mažlietuvis, Tilžės akto signataras,  Lietuvos automobilių sporto čempionas, lietuvių jachtklubo „Buriuotojų sporto klubo“ komodoras, gydytojas   Valteris Didžys ir jo žmona Liudvika.

Susitikimo metu išgirsti prisiminimai  nuskambėjo, kaip politinės  veiklos tęstinumas. Tik tai  ką perėmei, tik  tai ką toliau vystai  turi prasmę ir  veda į  politinę pergalę.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>